Založ si blog

Zápisky „z druhej ruky“ – Spoveď milenky!

Obliekla si nové luxusné spodné prádlo, ktoré si kúpila iba kvôli nemu.

Obula si červené lodičky na vysokom podpätku, zapla trúbu a dala sa do pečenia pstruha na víne.

Rybu mala podľa diéty večer povolenú a preto aj keď na ňu vôbec nemala chuť, mechanicky ju dochucovala bylinkami a myslela pritom na neho.

 

„Daj sa vypchať, aj  so svojou „Starou“ a vašou dovolenkou pri mori!“

 

Otvorila chladničku a okamžite narazila na nedopitú fľašku ružového vína.

 

„Do šľaka aj s diétou! Bude ľutovať, že tu nieje!“

 

„Láska, aký máš víkend? Chýbajú mi tvoje ústa a tvoje pevné objatie. Prepáč, že som nenapísal skôr, ale nieje tu wifi. Chápeš, musím sedieť dva metre od recepcie, aby som ti mohol napísať.“ Pípla správa po vyše týždni rádiového ticha.

 

„Aha, „Stará“ asi zaspala  a „Ženatý Klamár“ sa nudí! Vymyslel si geniálnu výhovorku! V Chorvátsku vraj nieje wifi!!!!“

 

Odfrkla si frustrovaná, ale do sms napísala. „Samozrejme láska, zabávaj sa, si na dovolenke. Porozprávame sa, keď budeš doma!“ Potom hodila telefón na stôl a radšej sa napila vína.

 

Bolo jej do plaču.

 

Nechcela si s ním začať a už vôbec sa nechcela zamilovať. No i napriek všetkým predsavzatiam je to tu! A ona nevie čo s tým.

 

Kedy sa to jej predsavzatie stratilo?

Keď jej tvrdil, že si ju váži? Keď jej prisahal, že ona v žiadnom prípade nieje milenka? Keď jej sľuboval, že ženu už vlastne opúšťa? Že prakticky spolu nežijú, iba spolu bývajú?

 

Jej zamilovanosť má teraz za následok to, že vlastní 120 Eurové spodné prádlo (ktoré si nemôže dovoliť), množstvo luxusných šiat (ktoré nemá kam nosiť) a červené lodičky na enormne vysokých podpätkoch (ktoré sú krásne, ale nedá sa v nich existovať).

 

Tá istá neopätovaná láska spôsobuje taktiež to, že sa teraz motá po byte sama, plače pri pečení pstruha, v hrudi ju neustále niečo tlačí a jedným okom visí na telefóne, či si na ňu náhodou nespomenul a nepíše jej.

 

Zlomené srdce, rozdupané sebavedomie a neuspokojené ego sa snaží naprávať tak, že sa záletnému ženatému klamárovi mstí spôsobmi, o ktorých sa on, ale nikdy nedozvie.

 

Drobné prejavy vzdoru ju robia v očiach svedkov jej obnaženej zraniteľnosti krajšou, aby sa necítila tak mizerne previnilo a zároveň hlúpo, keď si v kútiku duše pripustí, že mu predsa len naletela.

 

A tak z pomsty ide na rande s kamarátom, ktorý ju už roky platonicky miluje, len preto že práve nemôže byť „s ním.“

 

Flirtuje s neznámymi mužmi na ulici a v duchu si hovorí: „Tak ti treba klamár, vidíš, že to ešte stále viem!“

 

Vezme si na seba šaty, ktoré by si inak netrúfla obliecť, lebo sú až príliš sexy a v duchu sa teší: „Keď ma v nich uvidíš, snáď pochopíš o koľko lepšia som, ako tá tvoja „stará“!“

 

Vymaže si z času na čas jeho telefónne číslo, i keď vie, že on sa o tom nikdy nedozvie. A keď jej za nejaký deň zasa zavolá, ona bude vedieť, že je to „on“, pretože to číslo pozná už dávno naspamäť.

 

Vyhlásenie vzdoru je dokonale súkromné a jednanie horko-sladko masochistické!

 

„Už zajtra s tým skoncujem!“ Sľubuje si v duchu, ako napokon už toľko krát.

 

Potom pípne znova telefón a ona privíta a prijme ďalšie jeho pekne zabalené klamstvo. Bez rozpakov a bez rozmýšľania.

 

Veď napokon mať ho aspoň kúsoček  je lepšie, ako byť osamelá……..či? Zdôvodní si svoje konanie.

 

Črepinky myšlienok dnešného dňa

14.04.2015

Nie to najnadanejšie dieťa má v škole najlepšie známky. Nie tá najnežnejšia a najkrajšia žena je najpopulárnejšia. Nie ten najvrúcnejší a najpriateľskejší človek má najviac známych a kamarátov. Nie ten najvzdelanejší človek má najviac peňazí. Nie ten najlepší odborník vo svojom obore má najlepšiu pozíciu v práci. Naša realita nieje tvorená objektívnymi [...]

Ιný uhol pohľadu, alebo výber reality?

20.11.2014

Človek si celý život vyberá cestu, ktorou bude kráčať. Vyberá si ako sa postaví ku každej jednej situácii, ktorá ho na tej ceste stretne. Fajn na tom je, že žiadna cesta nieje ultimátna. Môžeme sa rozhodnúť zmeniť smer kedykoľvek. I tá najkrajšia duša a najpozitívnejší človek má v živote chvíle, keď ho stiahnu spodné prúdy, ako ich volám ja. Alebo sa [...]

Príbeh tretí: „Typ Anketár, alebo v začarovanom kruhu – na povrchu“

13.10.2014

V internetovom Imagináriu stretnete mnoho typov pisateľov. Stačili mi predošle dve vlastné skúsenosti a vznikla myšlienka napísať knihu, alebo blog o psychologických profiloch chlapov, ktorí na zoznamky chodia. Štatistiky hovoria, že každé tretie manželstvo dnes vzniká prostredníctvom internetu. Pravda je, že ľudia sa tam uchylujú viac a viac, jednak z nedostatku voľného [...]

Kyrylo Budanov

Ako Kyjev prekazil sprisahanie zradných plukovníkov? Objavili sa nové fakty o pláne únosu Zelenského a likvidácie Budanova

29.05.2024 10:00

Plukovník ukrajinskej Správy štátnej bezpečnosti Andrij Huk, ktorého Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila z prípravy atentátu na prezidenta Zelenského, na začiatku totálnej ruskej invázie navrhol kolegom, aby sa v prípade príchodu ruských vojsk vzdali.

Zoroslav Kollár, súd

Pokračuje súdny proces so Zoroslavom Kollárom v kauze korupcie na súdoch

29.05.2024 09:40

Obžalobe čelí aj bývalý sudca Richard Molnár a advokát Tomáš Kulák.

Bojová stíhačka / F-16 /

Letisko v Sliači nie je pripravené na prílet stíhačiek F-16. Dôvodom je aj sporné rozhodnutie Naďa, zistili vládni kontrolóri

29.05.2024 09:22

Národní audítori skritizovali aj spoluprácu ministerstva obrany s Agentúrou NATO pre podporu a obstarávanie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 39312x
Priemerná čítanosť článkov: 3024x

Autor blogu