Založ si blog

Stránka z denníka korporátnej krysy, alebo návod na „úspešný“ život!

Ráno,  len čo otvoríš oči, ťukneš do iMobilu a otvoríš „Fbook“. Prečítaš správy, „olikuješ“ stovky odkazov a tiež „pastneš“ pár, aby si bol v spojení. Zapneš „víber a wašap“ a pozrieš kto je on-line. Vyberieš si niekoho a zaželáš mu dobré ráno, podporuješ vzťahy. Veď nikdy nevieš koho zo svojich štyristo „priateľov“ budeš niekedy potrebovať.

Zapneš „instantnýgram“  a prezrieš si fotky kamarátov, kolegov a „celebrít“. Je nutné kôli „smol tolkom“ sledovať cudzie PR plné „selfies“.

Treba sa učiť a ísť s dobou! Preto musíš „olikovať“ tie isté fotky na „Fbooku“, „Instantnomgrame“ a ďalších troch aplikáciách, aby bolo jasné, že si tu a že „you care“.

Potom vypiješ kávu, nasadneš do svojej štvorkolky, zamávaš všetkým susedom okolo ktorých prefrčíš, kým sa dostaneš z urbanistického satelitu podobného „Melrose Place“.

A hor sa do rannej zápchy, smerom k obrovskému železobetónovému, sklom popretkávanému komplexu biznis centier.

Zaparkuješ 9:00 v podzmenmej garáži, vyvezieš sa na Xnáste poschodie, natlačený v preplnenom výťahu do klimatizovaného „open spaceu“. Sadneš si do svojho 1x1m priestoru a tváriš sa cca 9 až 10 hodín, že tvoríš hodnoty.

Zhruba polovicu času tráviš preposielaním e-mailov a druhú polovicu času tráviš na „mítingoch“, brífingoch“, „dibrífingoch“  a „kóloch“. Cezčasy tráviš na káve, obede a písaním mailov svojmu šéfovi o tom, ako veľa práce máš.

Ak si  „vyšší manažment“, vačšinu času máš čo robiť s tým, aby si si kryl chrbát. Terminus technicus „cover your ass policy“.  Píšeš maily politicky doležitým osobám v organizácii a pozývaš ich na kávu, obedy a drinky. Zisťuješ ich názory a podsúvaš im tie svoje. Hodnotíš a posudzuješ riziko zvačšujúceho sa vplyvu iného konkurenta na názory danej osoby a potom samozrejme aplikuješ protiopatrenia pre utvrdenie vlastnej pozície.

Už dávno si chcel prestať fajčiť, ale zo strachu, že prídeš o dôležité informácie, ktoré sa zdieľajú zásadne iba v úzkej „klike“ fajčiacich manažérov, stále ťaháš jednu za druhou, aby si bol „in“.

Neznášaš golf, ale všetci dôležitý ľudia vo firme ho hrajú. Vraj je nevyhnutným pracovným nástrojom pre robie „biznisu“. Pozor, aj pre interné „PR“ je to životne dôležité hrať golf. V hlave ťa máta prípad tvojej kolegyne z „boardu“, ktorá bola degradovaná z pozície riaditeľky, keď sa nedostavila na důležitý „tímový míting“ s koňakom a cigarami v golfovom klube, Veď nemala ani zelenú kartu. To sa tebe nesmie nikdy stať! Nuž a tak hráš golf, ako o život.

Vzdychneš si a zaklapneš počítač o 5:30, niekedy 6:30, niekedy 7:30  a tešíš sa na najbližších pár hodín pred spánkom. Ak budeš mať šťastie, stráviš ich robením niečoho, čo máš skutočne rád a čo ťa baví.

Každý večer pred spaním sa sám seba pýtaš, prečo si ochotný stále ešte viesť takýto život.

Potom si spripomenieš fúzalý pocit, ktorý ťa opantá raz za štvrť roka, keď si otvoríš  výpis splátok hypotéky a sleduješ ako ti narastajú neuveriteľné hodnoty v kolonke úroky, kým dlžná čiastka sa ako kliešť drží na takmer rovnakej úrovni, ako pred piatimi rokmi.

Rýchlo zaženieš otázku, prečo si ochotný ešte stále viesť takýto život a ideš rýchlo spať.

Aplikuješ tridsať rokov! A po desiatich už ani nemusíš tak veľmi trénovať neúprimný úsmev, každé ráno pred zrkadlom.

Zdraví korporátna krysa v zácviku a želá vám príjemný večer.

Črepinky myšlienok dnešného dňa

14.04.2015

Nie to najnadanejšie dieťa má v škole najlepšie známky. Nie tá najnežnejšia a najkrajšia žena je najpopulárnejšia. Nie ten najvrúcnejší a najpriateľskejší človek má najviac známych a kamarátov. Nie ten najvzdelanejší človek má najviac peňazí. Nie ten najlepší odborník vo svojom obore má najlepšiu pozíciu v práci. Naša realita nieje tvorená objektívnymi [...]

Ιný uhol pohľadu, alebo výber reality?

20.11.2014

Človek si celý život vyberá cestu, ktorou bude kráčať. Vyberá si ako sa postaví ku každej jednej situácii, ktorá ho na tej ceste stretne. Fajn na tom je, že žiadna cesta nieje ultimátna. Môžeme sa rozhodnúť zmeniť smer kedykoľvek. I tá najkrajšia duša a najpozitívnejší človek má v živote chvíle, keď ho stiahnu spodné prúdy, ako ich volám ja. Alebo sa [...]

Príbeh tretí: „Typ Anketár, alebo v začarovanom kruhu – na povrchu“

13.10.2014

V internetovom Imagináriu stretnete mnoho typov pisateľov. Stačili mi predošle dve vlastné skúsenosti a vznikla myšlienka napísať knihu, alebo blog o psychologických profiloch chlapov, ktorí na zoznamky chodia. Štatistiky hovoria, že každé tretie manželstvo dnes vzniká prostredníctvom internetu. Pravda je, že ľudia sa tam uchylujú viac a viac, jednak z nedostatku voľného [...]

eštok a šutaj

Šutaj Eštok chce zmeny v polícii zaviesť čo najskôr, komunikovali o nich aj s eurokomisiou

29.05.2024 10:19, aktualizované: 10:39

Minister o tom informoval pred stredajším zasadnutím bezpečnostnej rady.

Kyrylo Budanov

Ako Kyjev prekazil sprisahanie zradných plukovníkov? Objavili sa nové fakty o pláne únosu Zelenského a likvidácie Budanova

29.05.2024 10:00

Plukovník ukrajinskej Správy štátnej bezpečnosti Andrij Huk, ktorého Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila z prípravy atentátu na prezidenta Zelenského, na začiatku totálnej ruskej invázie navrhol kolegom, aby sa v prípade príchodu ruských vojsk vzdali.

Zoroslav Kollár

Pokračuje súdny proces so Zoroslavom Kollárom v kauze korupcie na súdoch

29.05.2024 09:40

Obžalobe čelí aj bývalý sudca Richard Molnár a advokát Tomáš Kulák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 39316x
Priemerná čítanosť článkov: 3024x

Autor blogu