Založ si blog

Úvod: Internetové imaginárium, alebo ako ma na internetové zoznamky priviedla zvedavosť.

V to ráno som sa prebudila so strašnou bolesťou hlavy a s nepríjemným pocitom, že o niečo prichádzam.

Bože, mám po tridsiatke, kariéru, priateľov, zázemie, krásny byt,  psa a precestovala som skoro všetky štáty Európy. Všetko čo som si ako malé dievčatko do denníka naplánovala sa mi už splnilo.

A predsa mám práve pocit, že som niečo zameškala! Možno je to tou včerajšou party u priateľov, na ktorej sa ma minimálne traja chlapi opýtali či mi už netikajú biologické hodiny a minimálne tri ženy sa zaujímali o to ako zvládam ten strašný fakt, že nemám partnera. Hneď nato mi tí istí traja muži navrhli sex na toaletách a v šatníku, keby mi bolo smutno a tie isté tri ženy mi porozprávali o tom, ako sú šťastné po boku svojho perfektného partnera.  Veď čo by bez neho robili, musí to byť naozaj príšerné byť v dnešnej dobe single!

Ako vždy, keď mám záchvat ženskej paniky, siahla som po telefóne a vytočila Klárine číslo.

„Bré ránko ozval sa Klárin chrapľavý hlas v telefóne, je iba 7 hodín, nemôžeš spať?“

„Bré ránko slniečko. Cítim sa veľmi napätá a nesvoja. Uvažujem či som vo svojom živote, predsa len niečo nezanedbala a nezmeškala.”  Vybalila som to na Kláru priamo a bez dlhého úvodu.

„Zlatko hlavne nepanikár. Podľa mňa ti iba chýba chlap. Bola si včera u Adriany na party, čo? Keď sa preberiem z kómy po včerajšom rande a vyhodím dotyčného z bytu dáme si spolu kafe.“ Pragmaticky zhrnula svoj názor ako vždy.

Kláru mám rada, vždy vie čo má povedať, aby človeka potešila a dodala mu pozitívnej energie.  Bez ohľadu na to v akých problémoch práve sama lieta, debata s ňou na akúkoľvek depresívnu tému vždy skonči ako veselá fraška.

Je živelná a sexuálne založená levica s dlhou čiernou hrivou a bohužiaľ pre tieto jej kvality chlapi nevnímajú, že je nesmierne inteligentná a vo vnútri krehká osôbka.

Predpokladám, že u nej práve teraz leží nejaký finančne zabezpečený právnik, ktorý práve zahýba žene. O tom že je ženatý a má doma malé dieťa sa včera v bare zabudol zmieniť a prsteň si náhodou nechal doma.

Zvoní mi telefón.

„Mladý je preč a ani sa nenechal veľmi dlho prehovárať. Sadám do auta a o 10 minút som u teba. Chystaj kávu.“ Informuje ma o vývoji situácie.

O pár minút už sebavedomo kráča  na terasu, prehadzuje si energicky vlasy zo strany na stranu a spokojne skonštatuje.  „Mám pre teba riešenie! Prihlásiš sa na zoznamku a nájdeš si chlapa cez internet. Ja som tam už pol roka a je to náramná sranda, je tam mužov a mužov! Len si musíš dávať pozor a vyfiltrovať si úchylov, ženáčov a chronických klamárov. Ale to sa postupne naučíš!“

„No môj ty bože!“ hovorím jej.  „Ale veď cez internet si hľadajú partnerov iba zúfalci a sú tam samí úchyláci. Nato nemám nervy vypisovať si s cudzími chlapmi podrobnosti o svojom živote Nepoznám ich, môžu to byť úplní blbci v reálnom živote.“

Klára prevrátila oči v stĺp a vzdychla si nad mojou podľa nej zjavnou hlúposťou. „Bože ty si úzkoprsá, veď to skús! Pomôžem ti vytvoriť profil.“

A tak sa začalo moje putovanie po internetovom imagináriu.

Črepinky myšlienok dnešného dňa

14.04.2015

Nie to najnadanejšie dieťa má v škole najlepšie známky. Nie tá najnežnejšia a najkrajšia žena je najpopulárnejšia. Nie ten najvrúcnejší a najpriateľskejší človek má najviac známych a kamarátov. Nie ten najvzdelanejší človek má najviac peňazí. Nie ten najlepší odborník vo svojom obore má najlepšiu pozíciu v práci. Naša realita nieje tvorená objektívnymi [...]

Ιný uhol pohľadu, alebo výber reality?

20.11.2014

Človek si celý život vyberá cestu, ktorou bude kráčať. Vyberá si ako sa postaví ku každej jednej situácii, ktorá ho na tej ceste stretne. Fajn na tom je, že žiadna cesta nieje ultimátna. Môžeme sa rozhodnúť zmeniť smer kedykoľvek. I tá najkrajšia duša a najpozitívnejší človek má v živote chvíle, keď ho stiahnu spodné prúdy, ako ich volám ja. Alebo sa [...]

Príbeh tretí: „Typ Anketár, alebo v začarovanom kruhu – na povrchu“

13.10.2014

V internetovom Imagináriu stretnete mnoho typov pisateľov. Stačili mi predošle dve vlastné skúsenosti a vznikla myšlienka napísať knihu, alebo blog o psychologických profiloch chlapov, ktorí na zoznamky chodia. Štatistiky hovoria, že každé tretie manželstvo dnes vzniká prostredníctvom internetu. Pravda je, že ľudia sa tam uchylujú viac a viac, jednak z nedostatku voľného [...]

Záskalie, Jaskyňa, Veľký Manín, mReportér

Krásna prírodná scenéria na Považí ponúka pohľad na nezaplatenie. Slováci, máme byť na čo pyšní

18.04.2024 05:00

Zábery z nádhernej slovenskej prírody zachytila mReportérka Ľubka Šeroňová.

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 39170x
Priemerná čítanosť článkov: 3013x

Autor blogu