Založ si blog

Zápisky „z druhej ruky“ – Spoveď milenky!

Obliekla si nové luxusné spodné prádlo, ktoré si kúpila iba kvôli nemu.

Obula si červené lodičky na vysokom podpätku, zapla trúbu a dala sa do pečenia pstruha na víne.

Rybu mala podľa diéty večer povolenú a preto aj keď na ňu vôbec nemala chuť, mechanicky ju dochucovala bylinkami a myslela pritom na neho.

 

„Daj sa vypchať, aj  so svojou „Starou“ a vašou dovolenkou pri mori!“

 

Otvorila chladničku a okamžite narazila na nedopitú fľašku ružového vína.

 

„Do šľaka aj s diétou! Bude ľutovať, že tu nieje!“

 

„Láska, aký máš víkend? Chýbajú mi tvoje ústa a tvoje pevné objatie. Prepáč, že som nenapísal skôr, ale nieje tu wifi. Chápeš, musím sedieť dva metre od recepcie, aby som ti mohol napísať.“ Pípla správa po vyše týždni rádiového ticha.

 

„Aha, „Stará“ asi zaspala  a „Ženatý Klamár“ sa nudí! Vymyslel si geniálnu výhovorku! V Chorvátsku vraj nieje wifi!!!!“

 

Odfrkla si frustrovaná, ale do sms napísala. „Samozrejme láska, zabávaj sa, si na dovolenke. Porozprávame sa, keď budeš doma!“ Potom hodila telefón na stôl a radšej sa napila vína.

 

Bolo jej do plaču.

 

Nechcela si s ním začať a už vôbec sa nechcela zamilovať. No i napriek všetkým predsavzatiam je to tu! A ona nevie čo s tým.

 

Kedy sa to jej predsavzatie stratilo?

Keď jej tvrdil, že si ju váži? Keď jej prisahal, že ona v žiadnom prípade nieje milenka? Keď jej sľuboval, že ženu už vlastne opúšťa? Že prakticky spolu nežijú, iba spolu bývajú?

 

Jej zamilovanosť má teraz za následok to, že vlastní 120 Eurové spodné prádlo (ktoré si nemôže dovoliť), množstvo luxusných šiat (ktoré nemá kam nosiť) a červené lodičky na enormne vysokých podpätkoch (ktoré sú krásne, ale nedá sa v nich existovať).

 

Tá istá neopätovaná láska spôsobuje taktiež to, že sa teraz motá po byte sama, plače pri pečení pstruha, v hrudi ju neustále niečo tlačí a jedným okom visí na telefóne, či si na ňu náhodou nespomenul a nepíše jej.

 

Zlomené srdce, rozdupané sebavedomie a neuspokojené ego sa snaží naprávať tak, že sa záletnému ženatému klamárovi mstí spôsobmi, o ktorých sa on, ale nikdy nedozvie.

 

Drobné prejavy vzdoru ju robia v očiach svedkov jej obnaženej zraniteľnosti krajšou, aby sa necítila tak mizerne previnilo a zároveň hlúpo, keď si v kútiku duše pripustí, že mu predsa len naletela.

 

A tak z pomsty ide na rande s kamarátom, ktorý ju už roky platonicky miluje, len preto že práve nemôže byť „s ním.“

 

Flirtuje s neznámymi mužmi na ulici a v duchu si hovorí: „Tak ti treba klamár, vidíš, že to ešte stále viem!“

 

Vezme si na seba šaty, ktoré by si inak netrúfla obliecť, lebo sú až príliš sexy a v duchu sa teší: „Keď ma v nich uvidíš, snáď pochopíš o koľko lepšia som, ako tá tvoja „stará“!“

 

Vymaže si z času na čas jeho telefónne číslo, i keď vie, že on sa o tom nikdy nedozvie. A keď jej za nejaký deň zasa zavolá, ona bude vedieť, že je to „on“, pretože to číslo pozná už dávno naspamäť.

 

Vyhlásenie vzdoru je dokonale súkromné a jednanie horko-sladko masochistické!

 

„Už zajtra s tým skoncujem!“ Sľubuje si v duchu, ako napokon už toľko krát.

 

Potom pípne znova telefón a ona privíta a prijme ďalšie jeho pekne zabalené klamstvo. Bez rozpakov a bez rozmýšľania.

 

Veď napokon mať ho aspoň kúsoček  je lepšie, ako byť osamelá……..či? Zdôvodní si svoje konanie.

 

3126
26
Posledný 03. 09. 2014, 23:09:44

Črepinky myšlienok dnešného dňa

14.04.2015

Nie to najnadanejšie dieťa má v škole najlepšie známky. Nie tá najnežnejšia a najkrajšia žena je najpopulárnejšia. Nie ten najvrúcnejší a najpriateľskejší človek má najviac známych viac »

Ιný uhol pohľadu, alebo výber reality?

20.11.2014

Človek si celý život vyberá cestu, ktorou bude kráčať. Vyberá si ako sa postaví ku každej jednej situácii, ktorá ho na tej ceste stretne. Fajn na tom je, že žiadna cesta nieje ultimátna. viac »

Príbeh tretí: „Typ Anketár, alebo v začarovanom kruhu – na povrchu“

13.10.2014

V internetovom Imagináriu stretnete mnoho typov pisateľov. Stačili mi predošle dve vlastné skúsenosti a vznikla myšlienka napísať knihu, alebo blog o psychologických profiloch chlapov, ktorí viac »

Lietadlo Boeing 747

Šéfovi Boeingu sa tiež clá nepáčia, škodí to biznisu

16.07.2018 17:31

Šéf amerického Boeingu Dennis Muilenburg sa obáva, že clá a ďalšie obchodné reštrikcie môžu poškodiť rast globálnej ekonomiky.

Taliansko, migranti

Taliansko testuje európsku solidaritu

16.07.2018 17:21

Taliansko umožnilo 450 ľuďom vylodiť sa na Sicílii. Stalo sa tak až po tom, čo päť krajín prisľúbilo, že prevezme viac ako polovicu zo zachránených ľudí.

remisova

OĽaNO: Čižnár potvrdil, že situácia v agrorezorte je závažná

16.07.2018 17:21, aktualizované: 17:31

Generálny prokurátor podľa Remišovej potvrdil zlyhania nielen v rezorte pôdohospodárstva, ale aj v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) a v polícii.

Andrej Danko

Haulík: Scenár s ponukou predsedu SaS Kiskovi je nepravdepodobný

16.07.2018 17:18

Šéf národniarov Andrej Danko trvá na tom, že predseda SaS Richard Sulík ponúkal svoj stranícky post prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 23616x
Priemerná čítanosť článkov: 1817x

Autor blogu